نماهنگ «الأحرار» ، جلوه رشادت و مظلومیت خوزستان

نماهنگی باموضوع حادثه تروریستی اهواز منتشر می‌شود
۳۰ بهمن ۱۳۹۷

نماهنگ «الأحرار» ، جلوه رشادت و مظلومیت خوزستان

به گزارش خبرگزاری فارس از اهواز، پیش از ظهر امروز، آیین رونمایی از نماهنگ”الاحرار” که به مناسبت شهادت جمعی از هم‌وطنان بی‌گناه در حادثه تروریستی اهواز ساخته شده با حضور مسئولین استانی، هنرمندان و اصحاب رسانه در سالن کنفرانس مجتمع فجر اهواز برگزار شد.

این اثر در قالب یک نماهنگ حدوداً 5 دقیقه‌ای توسط مؤسسه تنفس صبح تهیه شده است. کارگردان این اثر اسماعیل معنوی است و بخش عمده اجرای آن توسط نزار القطری، ذاکر مطرح اهل بیت(ع) انجام شده است.

40روز بعد از حادثه تروریستی اهواز نخوابیدیم

اسماعیل معنوی،کارگردان نماهنگ الاحرار در رابطه با روند تولید این مجموعه اظهار کرد:در مرکز تولید و نشر دیجیتال انقلاب اسلامی (متنا) که در واقع وابسته به قرارگاه فضای مجازی بسیج استان است سعی کردیم توصیه و مطالبه خود از مسئولین استان را مبنی بر میدان دادن به نیروهای جوان و اعتماد به آنها عملی کنیم.

وی افزود:  یک تیم جوان را در کنار هم جمع کردیم که همگی خوزستانی و عمدتا اهوازی هستند و هر کدام در رشته و تخصص خودشان نخبه می باشند.

کارگردان نماهنگ الاحرار در رابطه با دیگر فعالیت های این مجموعه عنوان کرد: تولید پوسترهای متعددی  را داشتیم که در ایام عیدفطر در سطح شهر و همچنین فضای مجازی منتشر کردیم. از ساعتی پس از حادثه تروریستی اهواز، مجموعه  فعالیت‌های خود را شروع کرده و بچه‌ها حدود 40 روز است که به‌دلیل دغدغه‌ای که در این جهت داشتند درست و حسابی نخوابیده‌اند و در این بین تولیدات مختلفی را ارائه دادند.

وی با تاکید بر هجمه های فرهنگی در خارج از مرزها عنوان کرد: خیلی‌ها در بیرون از مرزها در تلاشند تا یک چهره نامناسب از حیث فرهنگی و هویتی از خوزستان نشان بدهند تمام سعی خود را جهت نشان دادن واقعیت فضا و مردم استان از حیث بصری و محتوا در تولیدات و بالاخص نماهنگ الاحرار به کار بستیم.

کارگردان نماهنگ الاحرار با گلایه از دستگاه های دولتی افزود: دستگاه‌های فرهنگی باید در این ایام و به هنگام چالش‌ها و خطرها، برای دفاع از نظام جمهوری اسلامی ایران و مردم اقدام کنند، ولی در خوزستان یک ضعف جدی در دستگاه‌های فرهنگی و دستگاه‌هایی که متولی بحث فرهنگ، هنر و رسانه هستند داریم.

وی افزود: تولید این نماهنگ محل ورودی شد بر این نکته که فعالیت دستگاه‌های فرهنگی که امکانات، نیرو و بودجه دارند را با مجموعه‌های خودجوش فرهنگی انقلابی بسنجیم.

نماهنگ الاحرار گوشه ای از رسالت زینبی است

در ادامه این مراسم، سردار حسن شاهوارپور در رابطه با نماهنگ الاحرار اظهار کرد: این نماهنگ گوشه‌ای از وجه رسالتی زینبی است که ما در مقابل شهدا داریم و عزیزان در این مجموعه با زحماتی که در حوزه صدا و تصویر کشیدند و اشعاری که پیام مظلومیت مردم خوزستان و شهدای این حادثه بود را نشان دادند.

وی افزود: احساس مردم نسبت به شهدا بسیار بالاست و مردم در این 40 روز پس از حادثه تروریستی بسیار به شهدا اظهار ارادت کرده اند و قطعا این تولیدات فاخر که عزیزان ما انجام دادند میتواند بخشی از رسالت جوانان مجموعه قرارگاه فضای مجازی بسیج باشد که ادای دین کنند اما کفایت نمی‌کند.

فرمانده سپاه حضرت ولیعصر(عج) خوزستان با اشاره به ظرفیت‌های جبهه‌های رسانه‌ای و فرهنگی دشمن عنوان کرد: دشمنان ما تمام قد و با ظرفیت‌های متعدد و همچنین با صرف هزینه‌های زیاد در بخش تصویر و پیام رسانی در حال فعالیت‌ هستند و در واقع این تولیداتی که جوانان ما داشته‌اند عملیات‌هایی است که در جبهه ی وسیع دشمن انجام می دهیم و قطعا موثر خواهد بود چرا که دشمنان ما شکست خورده و رو به اضمحلال هستند.

برای انعکاس دل مشغولی های انقلاب اسلامی منتظر نهادهای رسمی نباشید

همچنین حجت الاسلام سید محسن شفیعی در سخنانی با اشاره به نامه امام(ره) به سیدحمید روحانی،تاریخ نگار و پژوهشگر معاصر،عنوان کرد: تاریخ انقلاب اسلامی باید به وسیله کسانی نوشته شود که از جنس پدیدآورندگان انقلاب اسلامی‌اند؛ نمیشود انسان‌های بی درد، شرح دردمندی ملت را به تصویر بکشند.

وی همچنین افزود: برای انعکاس دل مشغولی های انقلاب اسلامی منتظر نهادهای رسمی نباشید، چرا که اگر از نهادهای رسمی ثمری برمی‌خواست،رهبر واژه‌ی “آتش به اختیار” را اعلام نمی‌کردند. آتش به اختیار یعنی ناامیدی از نهادها و باید برای انعکاس انقلاب اهل درد پیش قدم شوند.

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های خوزستان با تأکید بر ادامه روند این فعالیت‌ها بیان کرد: این گونه کارها با زحمت است اما با تاییدات الهی می‌ماند؛هرچند بعید است دوربینی،گوینده ای و یا قلمی، عظمت صحنه های انقلاب را بیان کند چرا که گنجاندن بحر در کوزه است اما باید کاری کرد و جوانان انقلابی در این مسیر پای بگذارند.

وی ادامه داد: در حوزه هنر از هیمنه ی هنر بی درد و همچنین از جنجال و هیاهو آفرینی بی خبران نباید ترسید و باید به سنت الهی ایمان داشته باشیم.باید کار را با جدیت انجام داد و از جدیدترین ابزار و امکانات استفاده کرد.

شفیعی با اشاره به ظرفیت خوزستان عنوان کرد: الحمدلله ظرفیت در استان بسیار خوب است و ما بسیار کار برای انجام دادن داریم؛ اینها امانت هایی است که باید به نسل های بعد سپرد و این خدمت جز به همت اهل فرهنگ و هنر و ادب عملی نخواهد  شد.

گفتنی است نماهنگ «الأحرار» با حمایت مرکز فضای مجازی بسیج خوزستان و همچنین معاونت فرهنگی و اجتماعی شهرداری اهواز تولید شده است.

در ادامه این برنامه، از پوستر دو مستند «قدم روی چشم» و « دو گونی بلال» نیز رونمایی شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *